Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia

Regulamin rezerwacji biletów


Spełniając obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy, iż:
Administratorem danych osobowych jest Jaworski Ośrodek Kultury, Rynek 5, 59-400 Jawor. Powołano Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: iod@jawor.pl. Dane osobowe klientów korzystających z usługi rezerwacji biletów on-line przetwarzane są wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji omawianej usługi i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Podanie danych osobowych przez klienta korzystającego z usługi rezerwacji biletów on-line ma charakter dobrowolny. Oznacza to, że klient nie ma obowiązku podawania swoich danych osobowych, jednakże z zastrzeżeniem, że w takim przypadku skorzystanie z systemu rezerwacji biletów w systemie on-line nie będzie możliwe. Każdy klient ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, a także możliwość wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
Dokonując rezerwacji biletów on-line wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w tym celu.

Zapoznałem się z regulaminem

top
Rezerwuj bielty

Wujaszek Wania

2013-02-18 14:01:10, dodał: Marcin, kategoria: teatr
Jaworski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na spektakl teatralny w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza z Teatru Bagatela z Krakowa "Wujaszek Wania" na podstawie powieści Antoniego Czechowa. Gwiazdorska obsada (m.in. Urszula Grabowska- Ochalik, Magdalena Walach, Wojciech Leonowicz) zapewni niezapomniane doznania. Spektakl odbędzie się 15 marca 2013 roku (piątek) o godz. 19:00 w Teatrze Miejskim w Jaworze.

Bilety do nabycia w JOK, GCIT oraz poprzez system sprzedaży biletów na naszej stronie internetowej. Bilety w cenie 45 zł do nabycia od 19 lutego 2013 roku.

Przeczytaj o spektaklu:

Antoni Czechow
WUJASZEK WANIA
Teatr Bagatela - Kraków

tłumaczenie: Jarosław Iwaszkiewicz
reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz
scenografia: Maciej Preyer
muzyka: Mateusz Śmigasiewicz
obsada: Paweł Sanakiewicz, Urszula Grabowska–Ochalik, Magdalena Walach, Alicja Kobielska, Dariusz Starczewski, Wojciech Leonowicz, Marek Bogucki, Piotr Różański

Bezradność wobec życia, niepewność jutra, chęć działania i równocześnie doskwierająca niemożność zmobilizowania się do czynu… To wizytówka dramatów Antoniego Czechowa, w tym również "Wujaszka Wani". Z charakterystyczną dla siebie ironią, dystansem, ale i czułością opowiada Czechow historię nieszczęśliwie zakochanych w sobie ludzi.

Reżyser o spektaklu:
Pracę nad przedstawieniem zacząłem od postawienia takiej tezy: czas należy do duchowej kategorii człowieka. Czas, który przeżyliśmy odkłada się w naszej duszy jako warstwa doświadczeń. W związku z tym on oddziałuje na nas w sposób bardziej rzeczywisty, niż to co dzieje się teraz. To dla mnie było bardzo istotne. Stąd tyle pauz i zawieszeń. Strojeń człowieka z człowiekiem.
Czechow to także dramat rytuału. On jest tu u niego wyraźnie zachwiany, niefunkcjonujący, zawieszony. Autor wydaje się mówić, że gdyby rytuały - na przykład rytuał codzienności - zostawały zachowane, a my nie bylibyśmy nastawieni do świata anarchistycznie, to życie byłoby znośniejsze.

(materiały prasowe Teatru Bagatela)

Recenzje:
Tak delikatne aktorstwo, po prostu piękne w swej czystej dyskrecji i w dokumentnym braku jakiejkolwiek nachalności, aktorstwo nie z naszej epoki. I świat Czechowa ulepiony tak, że gdy go oglądasz, masz wrażenie, że jest on stworzony wyłącznie dla ciebie, czujesz się więc, jakbyś zupełnie sam wszedł na chwilę do czyjegoś domu, z palcem na ustach usiadł blisko któregoś z rezydentów i oglądając jego marność, słuchając jego bezsilności - nieubłaganie tracił swe stare, tanie pocieszenia.
Paweł Głowacki, Dziennik Polski online

Spektaklowi trudno cokolwiek zarzucić – zarówno pod względem reżyserii, czy aktorstwa. Idealnie oddaje melancholijny nastrój dramatu Czechowa, z zachowaniem dyskretnych rysów psychologii postaci, ich tęsknot, zawieszenia w próżni i nudy życia, w którym uparcie trwają; zmęczenia prowincją i poszukiwania sensu życia. Każda scena wydaje się być przemyślana i znakomicie zagrana.
Paulina Korzeń, Teatr dla Was

Antoni Pawłowicz Czechow - „najsubtelniejszy analityk relacji międzyludzkich” – jak określiła go Virginia Woolf - urodził się w niewielkim Taganrogu, 29 stycznia 1860 r. Wnuk pańszczyźnianego chłopa i syn skromnego kupca, ukończył gimnazjum w rodzinnym mieście, a później - po przenosinach rodziny do Moskwy - został studentem Wydziału Medycznego Uniwersytetu Moskiewskiego. Już w trakcie studiów zadebiutował jako pisarz krótkimi opowiadaniami w satyrycznym piśmie „Konik polny”. W 1884 r. opublikował pierwszy zbiór opowiadań. W 1896 r. miała miejsce premiera źle początkowo przyjętej i niezrozumianej „Mewy”, po wystawieniu której Czechow zarzekał się, że już nigdy więcej nie napisze niczego dla teatru. Ale w zaledwie rok później powstał „Wujaszek Wania”, a następnie „Trzy siostry” (1901) i „Wiśniowy sad” (1904). Czechow zmarł 15 lipca 1904 roku w niemieckim uzdrowisku Badenweiler, dokąd przyjechał leczyć gruźlicę.
Jaworski Ośrodek Kultury 2022