Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia

Regulamin rezerwacji biletów


Spełniając obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy, iż:
Administratorem danych osobowych jest Jaworski Ośrodek Kultury, Rynek 5, 59-400 Jawor. Powołano Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: iod@jawor.pl. Dane osobowe klientów korzystających z usługi rezerwacji biletów on-line przetwarzane są wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji omawianej usługi i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Podanie danych osobowych przez klienta korzystającego z usługi rezerwacji biletów on-line ma charakter dobrowolny. Oznacza to, że klient nie ma obowiązku podawania swoich danych osobowych, jednakże z zastrzeżeniem, że w takim przypadku skorzystanie z systemu rezerwacji biletów w systemie on-line nie będzie możliwe. Każdy klient ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, a także możliwość wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
Dokonując rezerwacji biletów on-line wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w tym celu.

Zapoznałem się z regulaminem

top
Rezerwuj bielty

Koncert "Wędrująca Eurudyka - Wspomnienie o Annie German"

2013-04-16 12:43:26, dodał: Ewelina , kategoria: teatr
W ramach nadchodzącego Dnia Matki serdecznie zachęcamy do nabycia biletu dla mamy zamiast kwiatów.
Zapraszamy do Teatru Miejskiego 24 maja br. (piątek) o godz. 18.00.
Cena biletu 30 zł do nabycia od 22 kwietnia w JOK, GCIT i na www.jok.jawor.pl.

Repertuar Anny German:
Spośród bogatego zbioru twórczości niezapomnianej Anny German wybrane zostały utwory najbardziej popularne i charakterystyczne dla poszczególnych okresów drogi artystycznej piosenkarki.

Nie brakuje więc takich utworów jak: „Bal u Posejdona”, „Zakwitnę różą”, „Człowieczy los”, „Jesteś moją miłością, czy „Eurydyki tańczące”
O pięknie południowych stron Europy przypominają nam: ”Malagenia”, „Greckie wino” Przeniesiemy się również za wschodnią naszą granicę, a to za sprawą pięknych ballad: „Wychodzę sama na drogę” , ” Gori,gori”, „Nadzieja”.

Anna German wniosła do polskiej piosenki ogromną świeżość, delikatność, jej utwory przepełnione są ogromną miłością do człowieka, afirmacją życia, spokojem. Teksty niosą olbrzymie wartości nie tylko literackie. W połączeniu z dźwiękiem tworzą przepiękne obrazy i wizje plastyczne.

I te wszystkie dźwiękiem i słowem malowane obrazy proponuje Państwu poprzez przypomnienie ich, poprzez wyśpiewanie duszą i sercem artystka godna ich wykonania Agnieszka Babicz.

Piosenkarka tworząc z ogromną ekspresją nastrój tego koncertu pozwoli państwu na długo pozostawić go w pamięci i sercu.

Nowe aranżacje, które powstały za sprawą instrumentalistów towarzyszących artystce nadają utworom Anny German świeżość, pozostawiając jednocześnie autentyczny ich klimat i nastrój.

Opis spektaklu muzycznego:
Głęboka czerń sceny – na jej tle brzmi uwertura, którą muzycy rozpoczynają koncert.
Wokalistka „Balem u Posejdona” zaczyna opowieść o wędrówce kobiety - współczesnej Eurydyki do różnych zakątków globu ziemskiego, ale również wędrówki przez życie, jego uroki i zakręty.
Narratorka stara się uzasadniać etapy, przystanki, bezpieczne porty owej podróży w których nasza bohaterka szuka swojego miejsca. Wykorzystane zostały fragmenty wspomnień Anny German „Wróć do Sorrento”, poezja Haliny Poświatowskiej i teksty Anny Achmatowej.
A piosenki Anny German są tłem wędrówki: Europa południowa, druga półkula - Ameryka, wschodnia granica i dalej: Moskwa, Kazachstan – po to by wrócić do domu gdzie najbezpieczniej, najcieplej.

Założeniem artystki nie było wcielenie się w postać Anny German.
Agnieszka Babicz – to współczesna wędrująca Eurydyka kobieta, jakich wiele w otaczającej nas rzeczywistości.
Koncert trwa 90 min,
Agnieszka Babicz – wokal
Beata - Olga Kowalska – narracja
Muzyka / instrumentarium/ - zespół Rama 111

Jaworski Ośrodek Kultury 2022