Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia

Regulamin rezerwacji biletów


Spełniając obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy, iż:
Administratorem danych osobowych jest Jaworski Ośrodek Kultury, Rynek 5, 59-400 Jawor. Powołano Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: iod@jawor.pl. Dane osobowe klientów korzystających z usługi rezerwacji biletów on-line przetwarzane są wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji omawianej usługi i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Podanie danych osobowych przez klienta korzystającego z usługi rezerwacji biletów on-line ma charakter dobrowolny. Oznacza to, że klient nie ma obowiązku podawania swoich danych osobowych, jednakże z zastrzeżeniem, że w takim przypadku skorzystanie z systemu rezerwacji biletów w systemie on-line nie będzie możliwe. Każdy klient ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, a także możliwość wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
Dokonując rezerwacji biletów on-line wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w tym celu.

Zapoznałem się z regulaminem

top
Rezerwuj bielty

Dni Jawora 2014

2014-05-06 10:52:22, dodał: Ewelina , kategoria: teatr
Dni Jawora 2014 odbędą się 21-22 czerwca na Stadionie Miejskim w Jaworze. Prezentujemy gwiazdy, które uświetnią tegoroczne święto naszego miasta.

Kayah to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Autorka tak wielkich przebojów jak „Supermenka“, „Na językach“, „Testosteron“, „Prawy do lewego“, „Śpij Kochanie Śpij“, czy najnowszego „Za późno“. Jak sama przyznaje - śpiewa od zawsze. Swoją karierę rozpoczęła od współpracy z reaggowymi zespołami Rastar i Zgoda oraz Tilt. W 1988 zadebiutowała na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham piosenką pt. „Córeczko chciałabym, żebyś była chłopcem", za którą otrzymała nagrodę specjalną festiwalu oraz co ważniejsze, rozgłos w kraju.
Jej pierwszy solowy autorski album “Kamień” wydany został w 1995 roku w Zic - Zac Music Company. Została uhonorowana najbardziej prestiżową nagrodą "Fryderyk ‘95" dla najlepszej polskiej wokalistki oraz uznana „Indywidualnością Roku '96” przez Telewizję Polską, stając się niekwestionowaną gwiazdą.
Swoją pozycję na rynku Kayah umocniła następnym krążkiem „Zebra", wydanym w 1997 roku przez BMG Poland. Płyta, promowana teledyskami do piosenek „Na językach " oraz „Supermenka", szybko zyskała miano „platynowej”, a Kayah okrzyknięto wokalistką roku 1997 w plebiscycie wszystkich dziennikarzy radiowych „Playbox". Otrzymała również „Paszport Polityki" i „Machinera '97" dla albumu „Zebra”. Kayah uzyskała również 8 nominacji do „Fryderyków" w kategoriach: najlepsza wokalistka, płyta pop, kompozytor, autor tekstów, a także za teledyski „Na językach" i „Supermenka" oraz w kategorii - przeboje roku, dla tych samych piosenek.
W roku 1999 artystka zdecydowała się na współpracę z Goranem Bregovićem, czego efektem jest ich wspólna płyta „Kayah i Bregović". Krążek promowany utworami „Śpij kochanie śpij" oraz „Prawy do lewego", sprzedał się w Polsce w ponad 700 tysiącach egzemplarzy (7-krotna „platyna"), stając się największym sukcesem artystyczno - komercyjnym ostatnich lat. Sukces płyty w Polsce spowodował jej wydanie w kilkunastu krajach.
Artystka nie zamierzała jednak odcinać kuponów od sukcesu płyty z Goranem i już 12 maja 2000 ukazała się jej nowa autorska płyta „Jaka Ja Kayah”. Wystarczyły 4 dni, aby sprzedać aż 50 tysięcy egzemplarzy, 10 dni, aby stała się płytą miesiąca w 68 stacjach radiowych w Polsce, 30 dni aby stacje radiowe odtworzyły pierwszy sing radiowych w Polsce, 30 dni aby stacje radiowe odtworzyły pierwszy singiel „Jaka Ja Kayah” 4 tysiące razy! Na 10 koncertach „Wielkiej Majówki Radia Zet” z Kayah, zgromadziło się ponad 500 tysięcy osób.

Płyta „Jaka Ja Kayah” otrzymała również 6 nominacji w edycji Fryderyk 2000. Kayah otrzymała „Yacha” za najlepszą kreację aktorską w teledysku „Jaka Ja Kayah” oraz nominację MTV Music Awards dla artysty lokalnego oraz nagrodę Radia Eska w kategorii „indywidualność medialna roku”.

Pod koniec 2000 roku Kayah zaśpiewała w duecie z Cesarią Evorą, co zaowocowało wydaniem w lutym 2001 wspólnego singla pt. „Embarcacao”. W 2001 r. Kayah została ambasadorem WWF w Polsce. W tym samym roku wraz z Krzysztofem Pszoną wyprodukowała 7 utworów na płytę Ewy Bem „Mówię tak, myślę nie”.

Kayah wystąpiła również gościnnie na płytach zespołu T.Love oraz Liroy’a.

Artystka zasiadła również w kapitule honorowej Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

22 sierpnia 2003 roku, ukazała się kolejna autorska płyta Kayah. Album "StereoTyp" promował singiel "Testosteron". Utwór królował na listach przebojów, a krążek osiągnął status platynowej płyty.

W 2004 roku Kayah wzięła udział w nagraniu musicalu "Bajlandia - inny wymiar bajki", w którym wcieliła się w rolę Królowej Śniegu i zaśpiewała skomponowane przez siebie piosenki z własnym tekstem, zatytułowane "Jestem zła" i "Życie jest darem". W tym samym roku nagrała również polską wersję utworu Phila Collinsa do filmu Disneya "Mój brat niedźwiedź", którą w angielskiej wersji językowej wykonywała Tina Turner.

29 kwietnia 2005 roku ukazała się płyta "The Best & the Rest", gdzie na dwóch krążkach znalazły się największe przeboje artystki oraz utwory, które wcześniej nie znalazły się na jej autorskich płytach. Wydawnictwo promowała kompozycja Andrzeja Smolika "Jutro rano". Album był jednocześnie ostatnią płytą artystki wydaną w wytwórni Sony BMG.
W tym czasie coraz prężniej zaczęła działać wytwórnia płytowa Kayax Production & Publishing, którą artystka założyła wraz ze swoim wieloletnim menedżerem - Tomikiem Grewińskim. Ich poszukiwania ciekawych artystów spowodowały sukcesy takich artystów jak Krzysztof Kiljański, Zakopower, Sofa, czy Maria Peszek i Smolik. Kayah chętnie uczestniczy gościnnie w nagraniach artystów wydawanych we własnej wytwórni. Utwory z jej udziałem ukazały się na płytach zespołu 15 Minut Projekt, June oraz Krzysztofa Kiljańskiego. Duet z tym ostatnim – utwór „Próćz Ciebie nic” stał się wielkim przebojem i przyczynił się do dużej popularności artysty.

W 2006 roku na ekrany kin wszedł film "Dublerzy" Michała Ziębińskiego, w którym artystka wystąpiła gościnnie, wcielając się w rolę Marii - krewkiej Sycylijki. Na soundtrack'u do filmu znalazł się również utwór, który zaśpewała i do którego napisała tekst zatytułowany "Jaka miłość, taka śmierć". Jesienią tego roku Kayah nagrała również utwór tytułowy do pierwszej polsko-chińskiej kooprodukcji kinowej "Kochankowie Roku Tygrysa", śpiewając zarówno po polsku, jak i chińsku.

Również w tym roku Kayah, jako pierwsza artystka Europy Środkowo - Wschodniej została zaproszona do nagrania koncertu z cyklu MTV Unplugged. Koncert zarejestrowano 28 listopada 2006 roku w Łodzi, a wśród zaproszonych przez artystkę gości była między innymi Anna Maria Jopek, amerykański beatboxer - Chesney Snow, czy kubański perkusjonista - Ariel Silva Valdes.

DVD z koncertu Kayah Unplugged ukazało się w sklepach 23 marca 2007 roku i wydane zostało przez Kayax Production & Publishing. Była to pierwsza płyta artystki wydana we własnej wytwórni.

W lutym 2007 roku Kayah nagrała utwór "Wszystkie Ryśki to porządne chłopaki" do filmu "Ryś" Stanisława Tyma.

2 września 2007 roku, trzeciego dnia 44. Sopot Festival 2007 Kayah była gospodynią koncertu "Gorączka Sopockiej Nocy", na którym Gloria Gaynnor wręczyła Kayah Złotego Słowika za całokształt twórczości. Kayah zakończyła koncert recitalem z własnymi utworami zaaranżowanymi w stylu disco.
W czerwcu 2009 roku, Kayah odebrała na Opolskim Festiwalu SUPER Superjedynkę, za zdobycie największej ilości Superjedynek w historii tego konkursu. Wyróżnienie tym bardziej cenne, że nagrody te przyznawane są przez publiczność i widzów.

Rok 2009 to dla Artystki bardzo ważny okres. Po intensywnej pracy w studiu ukazała się jej najnowsza autorska płyta, „Skała”.

Premiera albumu „Skała” miała miejsce 14 września 2009.

Obecnie Kayah pracuje wraz z Atanasem Valkov, kompozytorem i producentem muzycznym polsko-bułgarskiego pochodzenia, nad projektem „Kayah & Transoriental Orchestra“. To synergia żydowskich, słowiańskich, bałkańskich oraz perskich brzmień, w połączeniu z nieprzewidywalną mieszanką oryginalnych improwizacji etno‐jazzowych, elektroniki oraz muzyki filmowej. Premiera projektu miała miejsce w sierpniu 2012 roku na festiwalu Warszawa Singera. Koncert spotkał się z bardzo entuzjastycznym odbiorem co zaowocowało podjęciem decyzji o nagraniu płyty z tym materiałem. Premiera albumu miała miejsce 5 listopada - w dniu urodzin artystki. Kayah & Transoriental Orchestra wykonują piosenki inspirowane tradycyjną muzyką oraz pieśniami żydowskimi z rożnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. W ich twórczości przejawiają się reminiscencje muzyczne najbadziej znanych pieśni w nowoczesnych i energetycznych koncertowych aranżacjach, a Kayah śpiewa po polsku, hebrajsku, holendersku, arabsku, angielsku oraz w jidysz i ladino.

W swojej wytwórni KAYAX, Kayah promuje młodych, utalentowanych artystów, którzy zachwycili ją swoją muzykalnością, charyzmą i olbrzymim talentem oraz osobowością. Kayax wydał do tej pory już ponad 60 albumów takich artystów jak: Brodka, Maria Peszek, Andrzej Smolik, Zakopower, Marcin Wyrostek, Novika, Maja Kleszcz, Skubas, Grabek, Atom String Quartet, Bisquit, Sofa, June, Mosqitoo, Loco Star, Andrzej Bachleda, Envee, Kapela ze Wsi Warszawa, Benzyna, Fox, L.U.C., czy Jimmy Scott. Od niedawna Kayax zajmuje się także wydawnictwami książkowymi związanymi z muzyką. Ma już na swoim koncie bestsellerowe wspominki Urszuli Dudziak „Wyśpiewam Wam Wszystko”, „Bezwstydnik” Marii Peszek oraz książkę autorstwa Krzysztofa Grabowskiego „Dezerter. Poroniona generacja?” w dwóch wersjach językowych.

Oficjalna strona artystki


Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.
Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów "Niezalogowany", "Autystyczny" i "Za wolność".
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism "Metal Hammer" i "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody "Fryderyk" za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.
9 maja 2012r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytułowana "Robaki", szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status "złotej płyty". Drugi krążek promują teledyski do utworów "Hymn" i "Wilki dwa", ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a 10-cio krotnie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku.
Rok 2012 przyniósł LUXTORPEDZIE występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton itp. Zespół otrzymał również "złotego bączka" - nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock. W roku 2013 LUXTORPEDA otrzymała 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi "Teraz Rock" i "Metal Hammer".
Na początku 2014 roku ukaże się 3 album zespołu pod tytułem "Pierwiastek z 5"

Skład :
Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak – perkusja, głos
Krzysztof "Kmieta" Kmiecik - gitara basowa, głos
Przemysław "Hans" Frencel – głos
Robert "Litza" Friedrich - głos, gitara
Robert "Drężmak" Drężek – gitara, głos

Oficjalna strona zespołu


"ABBA Tribute" to czteroosobowy zespół wykonujący covery zespołu ABBA.

Największe przeboje tej legendarnej szwedzkiej grupy przygotowane są z dbałością o wierne wykonanie aranżacyjno-wokalne. Żywiołowość wykonawców, energia zarażają widzów, wciągając ich do zabawy. Oprócz dbałości o wysoką jakość muzyczną swoich koncertów, zespół "ABBA Tribute" prezentuje image stylizowany na swój słynny Pierwowzór.


"ABBA Tribute" występuje na wszelkiego rodzaju imprezach począwszy od eventów firmowych, po dni miast, w klubach, na stadionach, w ośrodkach kultury czy hotelach. Nieważne, czy zespół gra na dużej czy małej scenie, w dużych czy mniejszych miastach i miejscowościach, w słońcu czy w deszczu. Nic nie jest w stanie przeszkodzić w kreowaniu dobrej atmosfery skłaniającej widzów do dobrej zabawy - bo kto nie słyszał takich przebojów jak: "Mamma mia", "Money, money, money", "Waterloo" czy "Dancing Queen"?

Oficjalna strona zespołu

Format C

W skład kapeli wchodzą czterej młodzi mężczyźni i ich muzyczne zabawki – gitara akustyczna, gitara elektryczna, bas, perkusja. Chłopcy stworzyli niesamowity nastrój w tym miłym i aromatycznym zakątku. Z jednej strony urzekał nas spokój zarówno samego miejsca, jak i forma koncertu akustycznego, z drugiej kapela nie zaoszczędziła nam także mocnych brzmień. Można było posłuchać autorskich kawałków Formatu C: osadzonych w klimatach lekkiego rocka i pop-punka oraz znanych i lubianych coverów takich zespołów jak: Coldplay, Vanilla Sky, Myslovitz czy nawet Erica Claptona, Lady Gagi i Katy Perry. [...]Sztuką jest podzielić się swoją miłością do tego, co się robi. Format C: obronił się doskonale stawiając na interakcję pomiędzy kapelą a słuchaczami, co w dzisiejszych czasach jest na miarę złota.

strona zespołu
Jaworski Ośrodek Kultury 2022