Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia

Regulamin rezerwacji biletów


Spełniając obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy, iż:
Administratorem danych osobowych jest Jaworski Ośrodek Kultury, Rynek 5, 59-400 Jawor. Powołano Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: iod@jawor.pl. Dane osobowe klientów korzystających z usługi rezerwacji biletów on-line przetwarzane są wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji omawianej usługi i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Podanie danych osobowych przez klienta korzystającego z usługi rezerwacji biletów on-line ma charakter dobrowolny. Oznacza to, że klient nie ma obowiązku podawania swoich danych osobowych, jednakże z zastrzeżeniem, że w takim przypadku skorzystanie z systemu rezerwacji biletów w systemie on-line nie będzie możliwe. Każdy klient ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, a także możliwość wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
Dokonując rezerwacji biletów on-line wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w tym celu.

Zapoznałem się z regulaminem

top
Rezerwuj bielty

Spektakl WAŁBRZYCH UTOPIA 2.039

2014-08-28 14:15:30, dodał: Ewelina , kategoria: teatr
Spektakl odbędzie się 13 września 2014r. w Teatrze Miejskim o godz. 18.00. Bilet w cenie 10 zł do nabycia w JOK, Rynek 5 (76/870-28-78) oraz GCIT, Rynek 3 (76/870-33-71). Spektakl dofinansowany jest w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego TEATR POLSKA ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oficjalna strona TEATR POLSKA.

Spektakl WAŁBRZYCH UTOPIA 2.039 zostanie wystawiony na deskach jaworskiego teatru przez aktorów Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Oficjalna strona TEATRU DRAMATYCZNEGO w Wałbrzychu.

O spektaklu:

Edmund, Bronek, Josef, Christinne, Marysia, Marzenka, Walter, Adela, Jerzy. WAŁBRZYCH UTOPIA 2.039 to opowieść o alternatywnej historii miasta zakodowanej w biografiach, fantazja o Wałbrzychu jako Szwajcarii Europy — mieście spełnienia liberalnego i socjalistycznego snu. W tym oto Miejscu Niemożliwym spotykają się po wojnie ludzie, których łączy to, że do niego niegdyś przyjechali i je opuścili. Wałbrzych po wojnie był jak tabula rasa, którą bohaterowie zapisują swoimi życiorysami, funkcjonującymi niczym przypowieści. Spotkanie migrantów prowokuje wybuch nowej rzeczywistości, w której oni próbują się zadomowić. Każdy przychodzi ze swoją strategią tożsamościową, z własnym wyobrażeniem miasta Spełnionego Snu. Miasto ma dla nich swoją utopię. Czy na taki nowy wspaniały świat czekają mieszkańcy miasta W.?
Spektakl inspirowany czytaniami Pamiętników wałbrzyszan, prezentowanymi podczas XIV Dni Dramaturgii. Zaproszeni do współpracy dramaturdzy i studenci reżyserii przedstawili sceniczne szkice spisanych dekadę temu przez wałbrzyszan wspomnień. Spośród pięciu tekstów reżyser Piotr Ratajczak wybrał propozycję Piotra Rowickiego i zaprosił autora do pracy nad scenariuszem przedstawienia.


Opinie:

Kate: Fenomenalny, fantastyczny, porywający – być może dla niektórych przykry, ale właśnie takie były, są i będą realia życia w Polsce! Aktorzy rewelacyjnie przedstawiają charakter tamtych czasów. Spektakl ten, to prawdziwa dawka dobrej sztuki!- był dla mnie niezwykle ciekawy i żywy, absolutnie intrygujący, w żaden sposób nienużący. Warto też wspomnieć o nad wyraz trafnym ułożeniu ścieżki dźwiękowej! Polecam wszystkim, a już na pewno Wałbrzyszanom. Brawo, brawo, brawo! Wszystkim Twórcom, wielkie dzięki! PS Bronek, byłeś genialny!
Arek: Po raz kolejny przyjazd z Katowic ( teatralnej pustyni ) do Walbrzycha ( teatralnej mekki ) okazal się strzałem w dziesiątkę. Jak to jest że w Wałbrzychu można robić dobry teatr ?! Spektakl „Utopia”. Salwy śmiechu , od tego pełną gębą (historia cwaniaka Bronka ) do gorzkiego śmiechu (historia Marzenki, cynizm dyrektora) poprzez wzruszającą historię żony górnika i matki ośmiorga dzieci . Polecam ten spektakl i teatr z całego serca , z całego śmiechu i z całej refleksji !


Reżyseria, opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak
Tekst: Piotr Rowicki
Dramaturgia: Michał Pabian
Scenografia, kostiumy: Matylda Kotlińska
Choreografia: Arkadiusz Buszko
Światła: Tadeusz Perkowski
Obsada: Sara Celler – Jezierska, Rafał Kosowski, Karolina Krawiec, Rozalia Mierzicka, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Tomasz Pisarek [g], Czesław Skwarek, Ryszard Węgrzyn, Ewelina Żak
Jaworski Ośrodek Kultury 2022