Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia

Regulamin rezerwacji biletów


Spełniając obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy, iż:
Administratorem danych osobowych jest Jaworski Ośrodek Kultury, Rynek 5, 59-400 Jawor. Powołano Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: iod@jawor.pl. Dane osobowe klientów korzystających z usługi rezerwacji biletów on-line przetwarzane są wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji omawianej usługi i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Podanie danych osobowych przez klienta korzystającego z usługi rezerwacji biletów on-line ma charakter dobrowolny. Oznacza to, że klient nie ma obowiązku podawania swoich danych osobowych, jednakże z zastrzeżeniem, że w takim przypadku skorzystanie z systemu rezerwacji biletów w systemie on-line nie będzie możliwe. Każdy klient ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, a także możliwość wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
Dokonując rezerwacji biletów on-line wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w tym celu.

Zapoznałem się z regulaminem

top
Rezerwuj bielty

Opowieści Chanukowe

2014-11-20 14:18:07, dodał: Weronika , kategoria: ecmen
Fundacja "PRO ARTE 2002" oraz Jaworski Ośrodek Kultury - Europejskie Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa zapraszają na niecodzienne spotkanie z kulturą żydowską. 12.12.2014, piątek, godz. 11:00 w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa odbędzie się spotkanie pt. "Opowieści Chanukowe". Wstęp bezpłatny.


Opowieści Chanukowe będą pretekstem do zaprezentowania szerokiego spektrum kultury żydowskiej. Temat żydowskiego święta Chanuka został wybrany nie bez powodu: Chanuka czyli Święto Świateł jest obchodzone właśnie w grudniu. Spotkanie będzie oscylowało wokół:
- Wykładu w formie opowieści prowadzonego przez Jerzego Kichlera – współtwórcę programu rekonstrukcji i odnowy życia gmin żydowskich w Polsce, inicjatora i realizatora remontu Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu,
- Koncertu kwartetu jedynego w Polsce chóru synagogalnego – Chóru Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka. Chór zaprezentuje śpiewy tradycyjne, w języku jidysz i hebrajskim, w repertuarze znajdą się utwory kompozytorów znanych i anonimowych. Dyrygent przybliży Uczestnikom zagadnienie muzyki żydowskiej.

To święto łączy w sobie żydowskie modlitwy, pieśni, opowieści o tradycji i wreszcie magię światła pokonującego mroki zimowych nocy. Przesłanie, które niesie Chanuka jest niezmiernie aktualne, jest nim walka o prawo do wolności religijnej. Od ponad 10 lat spotykam się z grupami polskiej młodzieży, podczas których mówię o żydowskiej tradycji. Reakcje uczniów w ciągu tych lat bardzo się zmieniły. Jest wiele pytań dotyczących stereotypów. Jak się wydaje, dla uczniów ważnym jest osobiste spotkanie z praktykującym wyznawcą judaizmu, pokazanie przy tym pozytywnych wartości tradycji żydowskiej. Po spotkaniu dzieci pozdrawiają mnie, dla nich nowym zawołaniem: „Szalom”. - opowiada Jerzy Kichler.


Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.Jaworski Ośrodek Kultury 2022