Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Francois Martineau

Utworzono dnia 07.02.2023
Zapraszamy na koncert plenerowy tria Francois Martineau, który odbędzie na skwerze przy ulicy Klasztornej 10 w Jaworze 16 czerwca w piątek o godzinie 19:00.
Wstęp wolny !!!
Piosenka francuska - koncert Francois to 90 minut niezwykłej podróży przez Francję. Słuchając utworów Charlesa Aznavoura, Edith Piaf, Jacquesa Brela i Georga Brassensa ale także kompozycji własnych, przeniesiemy się na przedmieścia Paryża, zajrzymy na poddasza malarzy i poetów, zagubimy się w ciasnych uliczkach i na barwnych placach, przysiądziemy do stolików by sączyć wino i odwiedzimy miasta portowe, z których popłyniemy aż do San Francisco.
W 2021 r. ukazała się pierwsza płyta zespołu Francois "Vis-à-Vis" - de la Vistule à la Seine, na której znalazło się 11 najpiękniejszych piosenek polskich wykonanych w przekładzie francuskim. To zupełnie nowa odsłona dobrze znanych i lubianych piosenek jak Naprawdę nie dzieje się nic, czy Lubię wracać tam, gdzie byłem.
 
Francois
Jest piosenkarzem mieszkającym w Krakowie, ale pochodzącym z Wandei we Francji. Jego ojciec, Roger Martineau, ze swoim bratem Patrice stworzyli zespół muzyczny, les frères Martineau ("Bracia Martineau") i to właśnie dzięki nim pokochał muzykę i poezję francuską, a szczególnie filary piosenki francuskiej ostatniego wieku: Jacques Brel, Charles Aznavour, Georges Brassens itp.
Karierę sceniczną rozpoczął w Polsce w 2018 r. po otrzymaniu złotego przycisku w konkursie telewizyjnym "Mam Talent". Jest również Laureatem w XV Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty "Moja Wolności" w 2021r dzięki francuskiej adaptacji utworu "Jej portret".
Był półfinalistą w programie "MAM TALENT" 2018 - dostał wtedy od Małgorzaty Foremniak "złoty przycisk".
Artyście towarzyszyć będą:
Adrianna Kućmierz: wokalistka, aktorka
Mateusz Gurgul: akordeonista, pianista, kompozytor