Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"(NIE) MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ"

Utworzono dnia 22.02.2023

"(NIE) MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ" - spektakl teatralny w wykonaniu Akademii Młodego Aktora w reżyserii Danuty Brdak już 24.03.2023 r. o godz. 18:00 w Teatrze Miejskim.
„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej to wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, a przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępić zło.
Dulska jest synonimem osoby pozbawionej kręgosłupa moralnego. Dla niej ważne są pieniądze i gra pozorów. Nie ceni uczciwości drugiego człowieka. To obraz zdegenerowanej rodziny, która podporządkowuje się kołtuńskim zasadom, wyznaczonym przez matkę i życia na pokaz.
Dlaczego "(NIE) MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ"
Młodzi ludzie z młodzieżowej grupy teatralnej chcą spojrzeć przez otwarte okno na świat z nadzieją, że coś się zmienia i powiedzieć: NIE! Nie po drodze nam z moralnością pani Dulskiej. Świat jest piękny i trzeba go budować na innych zasadach, na uczciwości i miłości do drugiego człowieka.
Scenariusz „(Nie) moralności pani Dulskiej" wykorzystuje wątki z „Moralności pani Dulskiej” i niejako przewraca ją do góry nogami.
Czy uda się odczarować „dulszczyznę”?

Akademia Młodego Aktora zaprasza na premierę spektaklu pt. „(Nie) Moralność Pani Dulskiej". Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Jaworskiego Ośrodka Kultury oraz na stronie jawor.roboticket.com/

Obsada:
Bartosz Kwiatkowski, Hanna Otto, Katarzyna Majka, Katarzyna Kołodyńska, Kornelia Biela, Liliana Kirszbaum, Aleksandra Gawrońska, Maja Klimas, Mateusz Turek, Natalia Koniak, Oliwia Kowalczyk, Sambor Łyskawa, Wiktoria Hołyńska

Reżyseria – Danuta Brdak  -  Oprawa muzyczna – Artur Zuchmantowicz  -  Światło – Grzegorz Adamski