Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie z twórczością Anny German i Czesława Niemena

Utworzono dnia 09.05.2023

Spotkanie z twórczością Anny German i Czesława Niemena w Teatrze Miejskim w Jaworze 6 października 2023 r. o godz. 18:00. Wystąpią: Inna Kamaryan (vocal), Jarosław Królikowski (vocal), Jerzy Janke (akompaniament), Jan Edward Czachor - (prowadzenie).
INNA KAMARYAN - wokalistka urodzona jak Anna German w Uzbekistanie. W stolicy tego kraju Taszkiencie, ukończyła Państwowe Konserwatorium Muzyczne - Wydział Śpiewu Solowego. Obdarzona wyjątkowym głosem, a dokładniej - sporanem liryczno-koloraturowym. Zaśpiewa utwory z rep. A.German. artystka uczestniczyła w wielu koncertach poświęconych twórczości Anny German i uważana jest przez krytyków muzycznych za jedną z najlepszych interpretatorek utworów tej wybitnej polskiej piosenkarki.

Jarosław Królikowski - artysta urodzony we Wrocławiu. Jako wieloletni śpiewak Opery i Operetki we Wrocławiu, koncertował na wielu scenach w kraju i za granicą, gdzie wykonywał między innymi utwory Czesława Niemena. Dnia 17 września 1995 roku w 3 Edycji programu TVP "Szansa na Sukces|" śpiewał przed mistrzem Niemenem jego piosenki. Ten wybitny polski artysta wielokrotnie podpowiadał Jarosławowi tematykę repertuarową. Dlatego wrocławski niemenowski uczeń w sposób dla siebie oryginalny i artystyczny, interpretuje te niemenowskie perełki. Barwą głosu potrafi znakomicie oddać atmosferę repertuaru piosenek "króla polskiego rocka" i "piosenkarza XX wieku". 

Bilety w cenie 50 zł do nabycia na jawor.roboticket.com lub w kasie.