Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Koncert Musical w światłach Broadway'u.

Utworzono dnia 10.08.2023

Największe musicalowe hity,  90 minut wspaniałej muzyki!

Gdybym był bogaczem ze "Skrzypka na dachu", 
Przetańczyć całą noc z "My fair lady",
Maria i Tonight z "West side story",
Memory (Midnight) z musicalu "Cats",
Wilkommen  z "Cabaretu"
czy kultowe New York, New York  i My way, to  tylko kilka tytułów z przebogatego programu koncertu  Musical w światłach Broadway'u, w wykonaniu Artystów Scen Wrocławskich.

Ponadczasowe przeboje, które podbiły nie tylko rozświetlony neonami Broadway ale
i większość scen muzycznych na całym świecie, usłyszą Państwo zarówno  w pięknie brzmiących głosach artystów śpiewaków jak i brawurowych popisach instrumentalnych pianisty.
Choreografia i barwne kostiumy dopełnią stronę muzyczną tego wyjątkowego koncertu.

Zapraszamy!

Wykonawcy:

Dorota Ujda-Jankiewicz (sopran)
Andrzej Jankiewicz (tenor)
Bartłomiej Sambor (baryton)
Krzysztof Wojcieszyn (pianista)

Zapraszamy na 90 minut wspaniałej muzyki!

Informacje o artystach:

Dorota Ujda-Jankiewicz – Sopran
Absolwentka dwóch Wydziałów Akademii Muzycznej we Wrocławiu: Wokalno-Aktorskiego oraz Pedagogiki Wokalnej.  
            Jej talent dostrzeżono już podczas studiów, co zaowocowało wieloma propozycjami koncertowymi. Artystka brała m.in. udział w międzynarodowym projekcie muzycznym  - "Akademia Bachowska", gdzie jako jedyna spośród wielu uczestników, została wybrana do wykonania partii sopranowej w "Oratorium na Boże Narodzenie" J.S. Bacha. Dzieło zostało zarejestrowane i  wykonane w Kościele Mariackim w Krakowie w roku 1990.
            Na „Wielkiej scenie” debiutowała w roku 1993  w Niemczech, wykonując partię Musetty  w operze "Cyganeria" G. Pucciniego, za którą zebrała wyśmienite recenzje.
W Polsce debiutowała w roku 1995 w Operze Wrocławskiej, wykonując partię Papageny
w operze "Czarodziejski Flet" W. A. Mozarta.
            Artystka zapraszana była do udziału w międzynarodowych festiwalach muzycznych na całym świecie, m.in.: Wratislavia Cantans, Dni Muzyki Polskiej w Amsterdamie (Holandia) , Europa Cantat 11 Vitoria-Gasteiz 1991 (Hiszpania), FICU 1994 Valencia (Hiszpania), Festiwal Muzyki Kościelnej w Österbotten (Finlandia), Festiwal im. Stanisława Moniuszki - Kudowa Zdrój, Festiwal im. Henryka Wieniawskiego - Szczawno Zdrój, Festiwal im. Fryderyka Chopina -Duszniki Zdrój, "Sydney Spring Festiwal" (Australia). Festiwal „Ost -West Kontakte” Wuppertal (Niemcy), Festiwal Polskiej Kultury w Hamburgu.
            Jest finalistką prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, gdzie dodatkowo otrzymała Specjalną Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki  za "Wybitne Wykonanie Pieśni Polskich" (1993).
            Od roku 1988 do 2005 współpracowała jako solistka z Chórem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dokonała licznych nagrań płytowych,  nagrań do audycji radiowych i programów telewizyjnych.  Z Chórem KUL-u odbyła liczne tournee po Europie
a także Australii i USA. 
            Jako założyciel i kierownik artystyczny zespołu "Polish Chamber Ensemble", koncertowała w Australii i Europie Zachodniej.
W roku 2000 w Melbourne, podczas artystycznego tournee, została odznaczona "Złotym Medalem Za Szerzenie Polskiej Kultury Na Świecie".
            Do dnia dzisiejszego artystka koncertuje, odnosząc duże sukcesy, w całej Europie, U.S.A. i Australii. 

Andrzej Jankiewicz – Tenor
Śpiewak, tancerz, choreograf, autor  tekstów pieśni i tekstów satyrycznych. Laureat wielu konkursów tanecznych.
W roku 1988 uczestniczył w Mistrzostwach  Polski Formacji Tanecznych.
            Jako śpiewak występował  m.in. z  Stadttheater  Görlitz  (Niemcy),  Filharmonią Wrocławską, Operetką Wrocławską  oraz  z Operą Wrocławską, gdzie w roku 1995 debiutował w roli Pomysłowego Krętacza" w musicalu "Oliwer", opartym na kanwie dickensowskiego "Oliwera Twista".      
Swój kunszt wokalny doskonalił  u najlepszych pedagogów śpiewu. 
            Wielokrotnie uczestniczył w festiwalach muzycznych, m.in. Festiwalu "Wratislavia Cantans", Festiwalu Operowym w Xanten (Niemcy), Festiwalu im. W.A. Mozarta w Madrycie (Hiszpania), Festiwalu „Ost -West Kontakte” (Niemcy) oraz dwukrotnie w Festiwalu Polskiej Kultury w Hamburgu (Niemcy).
            Prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i za granicą. Odbył liczne tournee artystyczne  po Europie, gdzie był szczególnie oklaskiwany za brawurowe wykonanie pieśni neapolitańskich.
            W roku 2000 koncertował w największych miastach Australii (Sydney, Melbourne, Adelaide; w tym na Tasmanii: Hobart i Devonport), gdzie okrzyknięto go “drugim Kiepurą".
            Artysta świetnie czuje się w utworach operowych, operetkowych, musicalowych, pieśniarskich i oratoryjnych. Oprócz kunsztu wokalnego, scenicznego temperamentu
i znakomitego "kontaktu z publicznością" może zaprezentować umiejętności taneczne.
            Do dnia dzisiejszego prowadzi ożywioną działalność koncertową, występując  na deskach teatrów  i ośrodków kultury w Polsce i za granicą.

Bartłomiej Sambor- zawodowy aktor i wokalista-baryton.
       
Od najmłodszych lat związany ze sztuką. Laureat nagrody I miejsca na ogólnopolskim konkursie piosenki „Bardzo Wielka Woda”, a także dwóch nagród dla najlepszego aktora
w kolejnych edycjach ogólnopolskiego konkursu teatralnego „Przekręt”.
            W roku 2023r. ukończył Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu.
            Występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą. Między innymi na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, festiwalu teatrów w Charleville-Mézières we Francji, czy na festiwalu teatrów w Bautzen.
            Od 2022 roku związany z wrocławskim teatrem Arka, gdzie zobaczyć go można
w dwóch spektaklach „Tango” oraz „Antygona w Nowym Jorku”.
            Artysta bardzo dobrze czuje się w repertuarze musicalowym, gdzie łączy walory głosowe z umiejętnościami aktorskimi.

Krzysztof Wojcieszyn - Pianista, kompozytor, aranżer.
            Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie fortepianu  prof. Włodzimierza Obidowicza. Regularnie koncertuje jako solista, kameralista i akompaniator,  wykonując zarówno muzykę klasyczną jak i jazzową.  Prowadzi działalność pedagogiczną. Współpracuje z agencjami impresaryjnymi w Polsce i zagranicą, co owocuje koncertami na wielu kontynentach.

Organizator zastrzega sobie prawo dokonania zmian w repertuarze i/lub składzie zespołu.

Podczas koncertu obowiązuje całkowity zakaz fotografowania i rejestracji koncertu bez zgody Organizatora.

Bilety na jawor.roboticket.com