Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XII Jaworskie Dyktando

Utworzono dnia 13.10.2022
Zapraszamy do zapisów na XII Jaworskie Dyktando pod patronatem Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery, które odbędzie się 28.11.2022 r. w Teatrze Miejskim w Jaworze o godzinie 16:00.
Uczestnicy powalczą o Tytuł Mistrza Ortografii, pióro Burmistrza i inne nagrody.
Liczymy, że w tym roku jaworzanie, mieszkańcy naszego powiatu, ale także przyjezdne osoby licznie zgłoszą się na dyktando. Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych:
 I KATEGORIA - do 14 r.ż.
II KATEGORIA - od 15 r.ż.
Tradycyjnie, teksty do ostatniej chwili chronione będą tajemnicą, a prace uczestników, jak zwykle, zostaną zakodowane, aby zapewnić im anonimowość.
Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów w JOK lub telefonicznie pod numerem telefonu 768702878 w nieprzekraczalnym terminie - do 23.11.2022 r.
Warto przypomnieć kilka faktów z historii Jaworskiego Dyktanda. Jego inicjatorką jest polonistka Jolanta Borkowska–Jadrowska, która I Jaworskie Dyktando zorganizowała 13 lat temu w sali rajców. Pisało je wówczas 50 osób. Rok później na liście II Dyktanda było już 100 uczestników. Gdy w 2010 roku odbyła się III edycja, na Jaworskie Dyktando przyjechali także amatorzy ortografii z różnych stron Polski. Podobnie było w kolejnych latach. Mamy nadzieję, że i w tym roku będzie Was tak dużo.
 
 

ZAŁĄCZNIKI: